فوم سایلنت

فوم سایلنت پارکت

یکی از فوم های پر کاربرد و محبوب در زمینه دکوراسیون داخلی و مخصوصا نصب لمینت و پارکت فوم سایلنت می باشد. فوم سایلنت ساخته شده از فوم ای وی ا (EVA) است که به شکل فوم رول و با ضخامت های متنوع از 1 میل به بالا تولید و عرضه می گردد. فوم سایلنت پارکتی، فوم رولی و رول فوم سایلنت، نام های دیگر فوم سایلنت محسوب می شود.

فوم سایلنت در طراحی دکوراسیون داخلی و در زیر سازی پارکت و لمینت کف و عایق کاری به منظور کاهش صدا و صدا گیری کاربرد دارد. این نمونه فوم در بین نصب کنندگان پارکت بسیار پرطرفدار و پر مصرف می باشد. فوم های رولی متناسب با کاربرد مد نظر در رنگ های جذاب و متنوع وجود دارند. این محصولات علاوه بر قیمت مناسب و مقرون به صرفه، از نرمی و سبکی ویژه ای نیز برخوردار می باشند. فوم سایلنت به دلیل برخورداری از چگالی بالا، انعطاف پذیری و دوام بالایی را نیز با خود به دنبال دارد. همچنین این محصول به دلیل استحکام بالا، از سایش و پارگی نیز جلوگیری به عمل می آورد. همین ویژگی باعث شده در ساختار کفی بکار رفته در کفش ها از این نوع فوم استفاده شود. همچنین فوم رول به دلیل خاصیت عایق بودن، در عایق های گرمایی و صوتی مورد استفاده قرار می گیرد.فوم رول رنگی

خصوصیات فوم سایلنت

ساختار فوم سایلنت متشکل از حباب های ریز هوا و پلی اتیلن می باشد. این فوم قابلیت استفاده در دمای منفی سی و پنج تا مثبت نود درجه را دارد. فوم سایلنت علاوه بر خاصیت ضد آب و ضد رطوبت بودن، در برابر عوامل محیطی و شیمیایی دارای دوام و مقاومت بالایی است. ورق های مختلف این فوم برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و صدا مانند عایق رطوبتی، صوتی در کف و سقف بنا و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به دلیل جابجایی راحت، نصب آسان، دوام بالا، سازگاری با محیط زیست و عملکرد مناسب در برابر رطوبت و آب به جای سایر عایق ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می توان از این نوع فوم به عنوان پوشش فضای مختلف ساختمان به منظور جلوگیری از هدر رفتن انرژی، نهایت استفاده را برد. ماده ای که در نتیجه تزریق کردن کپسول های گاز در ماده جامد یا مایع به وجود می آید، فوم نام دارد. گازها اغلب حجم و فضای فوم را دربرگرفته است. جدا سازی کپسول های گاز با استفاده از مواد جامد یا مایع صورت می گیرد.

فوم ها در دو نوع فوم سلول باز و سلول بسته موجود می باشد. کپسول های گاز در فوم سلول باز به یکدیگر متصل بوده و فضای میان آنها با مواد جامد یا مایع پر می شود. اما در فوم سلول بسته، توسط مواد جامد و مایع کپسول های گاز از یکدیگر جدا می شوند. فوم سلول بسته که از خاصیت دوام و استحکام بالایی برخوردار می باشد، همان فوم فشرده است که ضمن تنوع بالا، مصارف و کاربرد های مختلفی دارد. مقاومت در برابر ضربه، رطوبت و حرارت، بهداشتی بودن، بدون بو، طول عمر بالا، عایق برودت، عایق مواد شیمیایی و ارتعاش، قیمت مناسب و مقرون به صرفه، برخورداری از قدرت چسبندگی بالا، انعطاف پذیر، سهولت در حمل و سبک بودن، از دیگر ویژگی های مناسب فوم سایلنت به شمار می رود.

موارد استفاده فوم سایلنت

از کاربردهای دیگر رول فوم در ضربه گیری و صنایع بسته بندی می باشد. این نوع فوم برای ساخت ضربه گیر لپتاپ بسیار مؤثر و تاثیر گذار می باشد. جلوگیری از آسیب دیدگی لپتاپ همواره یکی از دغدغه های استفاده کنندگان آن به شمار می رود. یکی از راهکارهای تاثیر گذار در این زمینه استفاده از کیف مخصوص و استاندارد لپتاپ است که به منظور کاهش آسیب پذیری دستگاه و دفع ضربه های احتمالی، در درون کیف از ضربه گیر های فومی استفاده می شود. فوم سایلنت به شکل ضربه گیر در این کیف ها موجود می باشد و به دلیل خاصیت ارتجاعی بالا، علاوه بر کیفیت مناسب، از ضربه های وارد شده به دستگاه نیز جلوگیری به عمل می آورد. این ضربه گیر ها دارای رنگ های متنوع و جذاب بوده و در برابر حرارت و برودت از مقاومت بالایی برخوردار می باشند. استفاده از مواد مرغوب، با کیفیت، استاندارد و قابل شستشو بودن از دیگر مزیت های شاخص و بارز این فوم های ضربه گیر محسوب می گردد.فوم سایلنت

 

همانطور که اشاره شد  فوم سایلنت به عنوان عایق حرارتی و صوتی نیز در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. عایق کاری بنا در خنک و گرم نگه داشتن آن نقش بسزایی را ایفا می کند. بر همین اساس برای عملکرد بهتر و مناسب تر عایق، باید به ویژگی مقاومت و مزیت حرارتی رول فوم توجه ویژه نمود. استفاده در صنایع پزشکی، ساختمان سازی، تولید درز گیر، صنایع گلسازی، تولید و عرضه وسایل بدنسازی و ملزومات ورزشی از دیگر کاربردهای فوم سایلنت محسوب می گردد.

خصوصیات محصولات فوم پارس

کارخانه فوم پارس با بیش ار 2 دهه تمرکز و تخصص در زمینه تولید انواع فوم از بزرگترین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان فوم سایلنت می باشد. با خرید فوم سایلنت از ما مطمین هستید که ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت را دریافت میکنید. برای مشاوره خرید و قیمت فوم سایلنت با مشاورین فروش فوم پارس تماس حاصل فرمایید.