کفپوش لاستیکی

کفپوش لاستیکی

کفپوش لاستیکی یکی از بهترین و پر کاربرد ترین کف پوش های مورد استفاده در باشگاه ها، ادارات، مدارس، بیمارستان ها و … است. حفظ ایمنی و سلامت ورزشکار در باشگاه های ورزشی و بخصوص در باشگاه بدنسازی از مهمترین دغدغه های صاحبان باشگاه ها است. استفاده از یک کفپوش مناسب در این اماکن درصد مصدومیت ورزشکاران را کاهش می دهد. از انواع مختلف کفپوش، با کیفیت و قیمت های متفاوت در باشگاه ها استفاده می شود. کفپوش لاستیکی از رایج ترین کفپوش های مورد استفاده است و به دلیل ویژگی های ذاتی و منحصر به فردی که دارد در میان خریداران محبوب شده است. در ادامه به طور کامل به بررسی ویژگی های کفپوش لاستیکی فوم پارس و تفاوت آن با تاتامی و سایر کفپوش های ورزشی می پردازیم.

ویژگی های مهم کفپوش لاستیکی کفپوش لاستیکی

زمانی که به تبلیغات یک کفپوش لاستیکی نگاه می کنید تا برای خریدن آن تصمیم بگیرید، فاکتور های بسیاری را باید مد نظر قرار دهید. انتخاب بهترین گزینه برای استفاده، رمز رسیدن به خواسته هایتان و خلق بهترین دیزاینی است که به دنبال آن هستید.

  • خاصیت ذاتی ضد خستگی: تمام لاستیک ها به سبب توانایی تحمل وزن زیاد، خاصیت ضد خستگی دارند. با اعمال کمترین فشار به پاها و بدن شما، لاستیک به مفاصل شما کمک می کند تا بتوانید بار اضافی را راحت تر بلند کنید و نگه دارید.
  • خاصیت ذاتی آنتی باکتریال: هیچ چیزی در هیچگونه از کفپوش لاستیکی وجود ندارد که باعث تولید و رشد باکتری شود. تنها عاملی که می تواند باعث رشد باکتری در کفپوش لاستیکی شود ، مواد شوینده ای است که شما استفاده می کنید و یا کثیفی هایی که از بیرون روی آن میاورید. تنها در محیط های خاصی مانند بیمارستان ها که مستعد رشد باکتری هستند ممکن است شرایط برای رشد باکتری در کفپوش ها مهیا باشد.
  • تمام تولیدات لاستیکی یکسان نیستند: ممکن است در مواد اولیه پایه یکسان باشند اما تفاوت در جزئیات مواد اولیه به کار رفته در فرایند تولید است. شما با توجه به قدرت تصمیم گیری و بودجه ای که دارید می توانید کفپوش پلاستیکی مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  • تمام لاستیک ها بو نمی دهند: در واقع تنها تعداد محدودی از لاستیک های تولید شده در بازار دارای بوی شدید هستند. لاستیک های ولکانیزه (مخصوصا آن هایی که از لاستیک بازیافت شده هستند) ممکن است به سبب بازیافت و فرایند تولید دارای بوی قابل توجهی باشند.

انتخاب و نگهداری از کفپوش لاستیکی

شما باید بدانید پولتان را برای چه چیزی می خواهید خرج کنید. تولیدات بسیاری از کفپوش لاستیکی در بازار موجود است که باید از میان آن ها انتخاب کنید و هر کدام از این محصولات با توجه به هزینه ای که صرف آن ها می شود، ویژگی هایی دارند.

  • در انتخاب بین کفپوش های لاستیکی همواره تراکم را چک کنید. محصولی که درصد پلاستیک آن کمتر باشد حالت اسفنجی بیشتری دارد و شما قادر خواهید بود که گرانول ها و منافذ آن را واضح ببینید. اما یک کفپوش متراکم تر که محتوای لاستیک بیشتری دارد، داری منافذ کمتری است که برای مشاهده ی آن ها باید بیشتر دقت کنید. اگر با دیدن نتوانستید تشخیص دهید، دو کفپوش مربعی هم سایز را وزن کنید؛ کفپوشی که سنگین تر باشد درصد لاستیک بیشتری دارد.
  • در باشگاه های بدنسازی که از دمبل و وزنه های سنگین استفاده می شود، بهتر است در هنگام لیفت وزنه ها از یک مت کمکی بر روی کفپوش پلاستیکی استفاده کنید.
  • هرچند وقت یکبار جای تکه هایی از کفپوش را که در قسمت های پر رفت و آمد قرار دارند با تکه هایی که در قسمت خلوت تر قرار دارند عوض کنید تا عمر کفپوش لاستیکی خود را بالا ببرید.