راهنمای خرید مت یوگا

  • 0
قیمت خرید مت یوگا

راهنمای خرید مت یوگا

اگر به تازگی وارد جامعه ورزش یوگا شده اید حتما نیاز به زیر انداز مناسب یا همان “مت یوگا ” دارید. برای خرید مت یوگا چه معیارهایی را در نظر می گیرید؟ آیا همه انواع زیراندازهای ورزشی موجود در بازار، برای مت یوگا مناسب است؟ بدون تردید مت یوگای مناسب باید حداقل استانداردهای لازم را داشته باشد تا ورزشکار با آرامش و به دور از آسیب، تمرینات ورزشی را انجام دهد. برخی از معیارهای خرید مت یوگای مناسب انها هستند:

  • سنجش میزان لغزندگی مت یوگا

لیز خوردن ورزشکار منجر به افتادن و آسیب می شود. زیرانداز یوگا نباید حالت سُر و لغزنده داشته باشد. از دو نظر مت ورزشی می تواند موجب لغزش بشود. اول اینکه مت یوگا دارای سطح لیز است و موقع ورزش، پا روی مت سُر می خورد. اما گاهی این مشکل وجود ندارد بلکه خود مت روی زمین ثابت نمی ماند و مدام زیرانداز تکان می خورد. هر چه میزان تکان خوردن زیرانداز بیشتر باشد، امکان آسیب بیشتر است.

  • قطر مناسب مت یوگا

برای جلوگیری از آسیب سطح زمین به ورزشکار حتما زیرانداز مناسب انتخاب شود. سطح زمین می تواند به عضلات و مفاصل آسیب وارد کند اما با انتخاب مت یوگای خوب و استاندارد می توان از بروز آسیب به ورزشکار پیشگیری کرد. نرم بودن مت یوگا مهم ترین موضوع در خرید آن است. زیرانداز مناسب برای ورزش یوگا باید دارای قطر مناسب بوده و به اندازه کافی نرم باشد. زیراندازهای بسیار نازک و یا با قطر زیاد مناسب یوگا نیستند.

خرید مت یوگا

  • خرید مت یوگا بهداشتی

هدف از ورزش یوگا، حفظ سلامتی جسم و روح است. به همین دلیل و برای عدم برخورد بدن ورزشکار با سطح زمین، از مت یوگا استفاده می شود. به خصوص در بیرون از خانه امکان آلودگی سطح زمین و بداشتی نبودن آن وجود دارد. لازم است تا ورزشکاران از مت شخصی برای تمرین در باشگاه و یا فضای باز استفاده کنند. مراقب انواع مت یوگای غیر استاندارد و سمی باشید! اخیرا نوعی مت پلاستیکی ارزان قیمت در بازاز دیده شده که حاوی سموم سرطان زاست. خرید مت یوگا از فروشگاه فوم پارس مطمئن ترین راه برای تهیه کالای با کیفیت است.

  • رنگ مت یوگا

نقش پوشاک و لوازم ورزشی در ترغیب ورزشکار بسیار زیاد است. مت یوگا را طبق سلیقه خود انتخاب کنید تا هنگام انجام تمرینات سخت ورزشی، احساس بهتری داشته باشید. تنوع زیادی در رنگ مت یوگا وجود دارد. از رنگ های شاد و پر انرژی برای مت ورزشی استفاده کنید تا روحیه تان را هم تقویت کنید.

  • خرید مت یوگا با وزن سبک

مت مناسب یوگا باید قابل حمل و دارای وزن مناسب باشد. استاندارد مت یوگا 2 کیلوگرم است و زیراندازهای بیش از این وزن مناسب نیستند. در صورتی که مت یوگا دارای همه استانداردهای تعیین شده بود ولی وزن بیشتری داشت، از خرید آن خودداری کنید.

  • قیمت مت یوگا

برای خرید مت یوگا استانداردهای ذکر شده را جدی بگیرید. زیراندازهای ورزشی بسیار ارزان قیمت دارای استانداردهای لازم برای یوگا نیستند. با پرداخت اندکی بیشتر می توانید از آسیب به عضلات و مفاصل پیشگیری کنید و محصولی با کیفیت و بهداشتی را خریداری کنید. برای خرید مت یوگا یکبار هزینه می کنید ولی تا سال های زیادی می توانید از آن استفاده کنید بنابراین ارزش پرداخت کمی بیشتر را دارد.


Leave a Reply