کفپوش تاتامی در چه ورزش هایی استفاده می شود؟

  • 0
کفپوش تاتامی ورزشی

کفپوش تاتامی در چه ورزش هایی استفاده می شود؟

Category : تاتامی , کفپوش

کفپوش تاتامی علاوه بر کاربرد زیادی در که مهد کودک ها و خانه بازی ها استفاده زیادی در زمینه ها و رشته های ورزشی مختلف دارد. به طور کلی پارک های بازی کودکان و مراکز نگهداری بچه های خردسال مناسب ترین محل برای نصب تاتامی است. این کفپوش مانع ضرب دیدگی و خراشیدگی اعضای بدن کودکان می شود و از کفپوش های بهداشتی و ضد آلرژی است. اما اصلی ترین کاربرد تاتامی در باشگاه های ورزشی و به عنوان کفپوش ورزشی و رزمی می باشد. تاتامی کفپوشی مناسب برای ورزش های تکواندو، جودو ، کاراته، ایروبیک، کونگ فو، ژیمناستیک، کشتی و …. می باشد.

تمرینات کششی روی تشک ورزشی

کفپوش نامناسب دلیل اصلی آسیب های ورزشی است. کفپوش های معمولی برای انجام تمرینات کششی اصلا مناسب نیستند. اگر بعد از انجام تمرینات ورزشی و نرمش دچار کمر درد، زانو درد، مچ یا … می شوید مشکل از کفپوش است. برای انجام تمرینات کششی نیاز به کفپوش تاتامی با ضخامت مناسب دارید. کفپوش های قوس دار یا موج دار و دارای الیاف و پرز ( نظیر فرش و موکت) نیز شرایط خوبی برای استفاده طولانی مدت ندارند. تاتامی تک نفره فوم پارس برای تمرینات ورزشی انفرادی بهترین انتخاب است. این تاتامی ها در ابعاد مختلف تولید شده و در رنگبندی های متنوع به بازار عرضه می شود.

کفپوش تاتامی

کفپوش تاتامی در یوگا و پیلاتس

لباس های راحت، موسیقی آرامش بخش و فضای دلنشین بخشی از ملزومات ورزش هایی نظیر یوگا و پیلاتس است. استفاده از تشک های پنبه ای برای یوگا مناسب نیست. ورزشکار باید روی یک کفپوش ایمن و بدون حرکت ورزش را انجام دهد. با توجه به اینکه قبلا افراد دیگری روی این تشک ها تمرین کرده اند، خطر سرایت بیماری و میکروب نیز از تشک های متفرقه بیشتر است. کفپوش تاتامی مانع لغزیدن ورزشکار شده و به صورت تک نفره در ورزش یوگا و پیلاتس استفاده می شود. این کفپوش قابل شستشو بوده و از نظر بهداشتی در سطح بسیار بالایی می باشد.

تمرینات سنگین و قدرتی

در ورزش هایی نظیر تکواندو و جودو بسیاری از تمرینات با جهش و پرش همراه است. برای اینکه موقع فرود ورزشکار دچار آسیب بدنی و ضرب دیدگی نشود لازم است تا از انواع کفپوش تاتامی استفاده شود. استفاده از تاتامی مختص باشگاه های ورزشی نیست. همه ورزشکاران رزمی کار برای انجام تمرینات سنگین باید از تاتامی استفاده کنند. تاتامی تک نفره مناسب ورزش در باشگاه، منازل و فضای باز است. کفپوش تاتامی به دلیل خاصیت الاستیک و ارتجاعی مناسب ترین کفپوش برای انجام تمرینات سنگین در ورزش های رزمی است.

کفپوش مناسب برای ایروبیک

ایروبیک از ورزش های محبوب گروهی و تک نفره است. بسیاری از افراد با استفاده از ویدیوهای ورزشی برای تناسب اندام از حرکات ایروبیک استفاده می کنند. یک اشتباه رایج در انجام تمرینات ایروبیک اینست که ورزشکار از پتو یا ملحفه به عنوان زیرانداز استفاده می کند. کفپوش تاتامی در اندازه 50 در 50 مناسب ترین وسیله برای انجام تمرینات ایروبیک در منزل است. جهت جلوگیری از اسیب های فیزیکی می توانید از استپ ایروبیک نیز استفاده کنید. این وسیله تمام استانداردهای لازم برای استفاده در موقع ورزش را داراست.

برای دیدن محصولات جدید فوم پارس از فروشگاه اینترنتی ما دیدن کنید.


Leave a Reply