انواع کیسه بوکس

  • 0

انواع کیسه بوکس

کیسه بوکس، از جمله ابزار ها و لوازم ورزشی است که نه تنها در باشگاه های ورزشی و برای ورزش بوکس استفاده می شود، بلکه در سالن های ورزشی دیگر و حتی در منازل مسکونی و باشگاه های ورزشی خانگی نیز مورد استفاده قرار گرفته و کاربردهای بسیار متنوعی دارد. این محصول در کنار تشک ورزشی تاتامی از پر کاربردترین محصولات ورزش رزمی میباشد.   برخی افراد تصور می کنند که کیسه بوکس تنها برای ورزش بوکس طراحی و ساخته شده است، در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و ورزشکاران و یا حتی افراد معمولی بسیاری، برای تقویت عضلات و ماهیچه های دست و پا، از انواع این محصول استفاده می نمایند. همچنین جالب است بدانید که بر خلاف تصور اکثر افراد، کیسه بوکس انواع مختلفی دارد که هر یک کاربرد مختص به خود را داشته و در موارد خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. برای مشاوره و خرید کیسه بوکس با ارزان ترین قیمت با مشاورین فوم پارس تماس بگیرید. با ما همراه باشید تا ضمن آشنایی با انواع این محصول ، با کاربرد هر یک از آن ها نیز آشنا شده و متریال و مواد استفاده شده در انواع این محصول را نیز بشناسید.کیسه بوکس آویز

کیسه بوکس ایستاده

یکی از انواع پر کاربرد که در گروه کیسه بوکس های سنگین قرار می گیرند، کیسه بوکس ایستاده است . این محصول می تواند از سقف آویزان سود یا که بر روی پایه های قابل حملی نصب می گردد. از بزرگ ترین مزایای این نوع کیسه ، قابل حمل بودن آن است. استفاده از آن در سالن های ورزشی کوچک و حتی پارکینگ و حیاط خانه ها، رایج و متداول می باشد. این کیسه ها با قرار گرفتن بر روی پایه های چرخ دار، به راحتی جا به جا می شوند و در مواقع ضروری و به هنگام استفاده، به محل مورد نظر منتقل می شوند. همچنین این کیسه بوکس ها برای تمرینات مخصوص پا فوق العاده اند و فضای کافی را برای ضربه زدن با پا، در اختیار افراد قرار می دهند.

کیسه بوکس

کیسه بوکس آویز

کیسه بوکس آویز نیز، از دیگر کیسه بوکس های سنگین است که غالبا در سالن های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. این کیسه ها به دو صورت در محیط نصب می شوند و همواره در نظر داشته باشید که که کیسه بوکس های آویز ثابت هستند و امکان جا به جا شدن به نقاط مختلف سالن را ندارند. کیسه بوکس های آویز یا از سقف و یا از دیوار آویزان می شوند و بهترین گزینه برای تمرینات مشت زنی به شمار می آیند. این کیسه ها با زنجیز یا طتال از سقف آویزان می باشد. کیسه بوکس آویزی گزینه محبوب بوکسورها و رزشکاران حرفه ای می باشد.

توجه داشته باشید که  و کیسه بوکس آویز و ایستاده از مدل های سنگین هستند.  کیسه بوکس های سنگین معمولا، توسط شن و یا آب پر می شوند. پر کردن کیسه بکس با آب موجب برگشت پذیری سریع آن شده و پر کردن کیسه بکس با شن، موجب مقاوت و ضربه پذیری بیشتر در آن می گردد. ورزشکاران روی تاتامی با توجه به اولویت خود می توانند یکی از گزینه ها را انتخاب کرده و کیفیت تمارین خود را ارتقا بخشند.

 

کیسه بوکس سرعتی

قبل از آشنایی با نوع سرعتی بهتر است، تا با مفهوم آپرکات آشنا شوید و کاربرد های آن را به خوبی درک کنید. حرکت آپرکات، حرکتی است که از ناحیه ی کمر آغاز شده و به زیر چانه ختم می شود و یکی از مهم ترین حرکات در ورزش بوکس می باشد. کیسه سرعتی جزءی کیسه بوکس های آپرکات می باشد و برای تمرین این حرکت طراحی و ساخته شده است. این کیسه بوکس ها برای تقویت حرکات سرعتی ورزشکاران طراحی شده اند و درون این کیسه بوکس ها با هوا پر شده است. این محصول سرعتی بر روی یک فنر نصب شده و بعد از وارد شدن ضربه، سریعا به جای خود باز می گردد و همین خاصیت باعث می شود که ورزشکاران بتوانند، پشت سر هم به آن ضربه وارد کرده و سرعت خود را تقویت نمایند.

 

کیسه دو طرفه

کیسه دو طرفه نیز از کیسه بوکس های آپرکات می باشد و به صورت ثابت در جایی بین زمین و سقف نصب می شود. این کیسه به سرعت به جای خود بازگشته و با آمدن به سمت ورزشکار او را مجبور می کند که از خودش دفاع کند. بدین ترتیب ورزشکاران با استفاده از این کیسه بوکس می توانند جا خالی دادن را تمرین کرده و دفاع کردن را در خود تقویت نمایند.

 

متریال و مواد استفاده شده س ها

کیسه بکس ها معمولا از چند لایه ی مختلف تشکیل شده اند و هر یک با توجه به کارکردشان، مواد مختلفی را در خود جای داده اند. برخی از آن ها با تکه های فوم و پارچه پر شده اند و برخی دیگر همان طور که در قسمت بالا اشاره کردیم، آب و شن در درون خود دارند. تمامی این مواد با لایه های EVA و لایه های فوم استتار شده و در نهایت با روکش چرمی احاطه می گردند تا به مجموعه ای نفوذ ناپذیر و مقاوم در برابر ضربه تبدیل شوند و به راحتی دچار پارگی نگردند. ورزشکاران با توجه به نیاز خود می توانند با کیسه بوکس های مختلف تمرین کرده و علاوه بر آماده سازی خود برای ورزش بوکس، به آمادگی جسمانی کامل نیز دست یابند.


Leave a Reply